מומחים ישראל 2022

מזרונים סוגים שונים

מזרונים

ליכולת לקבל כמויות נאותות של שינה בלי כל הפרעה יש השפעה מידית וארוכת טווח על הרווחה שלכם. ברם, אחת הבעיות הכי גדולות, אשר משפיעות על יכולת זאת היא מזרונים ישנים, כאלו שאינם נוחים או שפגומים שרבים ממכם ישנים עליהם. אם אתם כבר לא מצליחים לזכור אימתי רכשתם את המזרון הנוכחי שלכם, אולי הגיע הזמן לזרוק את הישן ולהשקיע במזרון איכותי כדי לשפר את הבריאות הכללית שלכם. המדריך הזה נוצר במיוחד בשבילכם ולמענכם. ועל כן טוב תעשו באם תקראו אותו מתחילת דבריו ועד לסיומם.

מה הם שלושת סוגי מזרונים רווחים?

חרף העובדה שיש בשוק מאות מזרונים שונים, רוב המזרונים מתחלקים לאחת משלוש קטגוריות בסיסיות, כמו למשל – קפיץ פנימי, קצף והיברידי. להלן סקירה כללית בסיסית של שלושת סוגי המזרונים הרווחים כיום בשוק –

  • מזרני קצף – מזרון מוקצף הוא בדיוק מה שזה נשמע – מזרון שעשוי משכבות קצף – קצף זיכרון, פולי מוקצף, קצף לטקס או שילוב, שלכל אחת מהן עשויות להיות בעלי צפיפויות שונות עם רמות שונות של תמיכה, ריפוד ועמידות. משום שמזרוני קצף בעלי נטייה להתעצב בהתאם לגוף שלכם, המזרונים הללו עוזרים לשמור על עמוד השדרה שלכם בהתאמה נכונה בזמן השינה, מה שהופך את המזרונים הללו לבחירה מושכלת אם אתם נוטים לסבול מכאבי גב. סוג זה של מזרון מציע אף בידוד תנועה טוב, משמע – שמי שהשינה שלו קלה, נוטה פחות להתעורר באמצעות בני הזוג שלו שמסתובבים במשך הלילה מאשר היו ישנים על קפיץ פנימי.
  • מזרני קפיצים פנימיים – כפי שהשם מעיד עליהם, מזרוני קפיצים פנימי משתמשים במערכת של קפיצי מתכת מחוברים, או סלילים, כדי לתמוך במשקל הגוף שלכם. שכבה עליונה של ריפוד רך עטוף בד, אשר נקרא בעגה המקצועית – שכבת הנוחות, מספקת ריפוד וקווי מתאר ללא תחושת שקיעה של קצף זיכרון. באופן כללי, מזרונים קפיצים פנימיים איכותיים מציעים תמיכת קצוות טובה, נושמים יותר (ולכן קרירים יותר) מאשר מקביליו המוקצפים כולם, והם מגיעים בשפע של רמות מוצקות, על מנת להתאים למנעד רב של העדפות.
  • מזרונים היברידיים – מזרנים היברידיים עשויים בפרופורציות משתנות של סלילים וגם של קצף, בעלי תחושה שונה מאוד, בהתאם למותג ולדגם. באופן כללי, סלילי המתכת בכיס של מזרוני ההיבריד מייצרים איזון טוב בין תמיכה בהקפצה ותמיכה בהורדת לחץ, כאשר שכבות של קצף מספקות נוחות וריפוד מבלי להרגיש שקעים. משום שמזרונים היברידיים מסייעים להקל על כמה מהמגרעות של מזרוני קצף מסורתיים או מזרוני קפיצים פנימיים, בדרך כלל הם מהווים פשרה טובה אם אתם מתקשים להחליט בין השניים.

אולי גם תאהב...