מומחים ישראל 2022

פינות אוכל

בכל נכס, כל חלל מציע חוויה אחרת לבני האדם אשר מתגוררים בו. מקומות כמו למשל – הסלון, מספקים הזדמנות לעניין ולאירוח. זהו מקום להירגע, או לחלופין לשמור על נוכחות ציבורית. חדר השינה עשוי לתת את אותה חוויה, אך חדר השינה הולך צעד קדימה עם הפרטיות הנדרשת של החלל. המטבח הוא חדר הכנה חשוב, שבו מכינים את כל האוכל למשפחה. פינות אוכל חשובות בתור חלל התייחסות בתוך הדירה ושולחן פינות האוכל הוא אחד הדברים החשובים בבית. שולחן פינת האוכל המשפחתי ממלא תפקיד חשוב בבית והוא ימשיך לעשות זאת עוד שנים רבות. כדאי שתחליטו להמשיך לקרוא במדריך הפנטסטי שיצרנו במיוחד למענכם, וכך תגלו ערב רב של עובדות על פינות אוכל.

האם תחילת בחירה של פינות אוכל מקורה במדידת החלל?

לפני שאתם בוחרים שולחן לפינות האוכל, אתם בוודאי מעוניינים לוודא שאתם מודדים מבעוד מועד את פינות אוכל שלכם. גודל השולחן בפינת האוכל שתבחרו חייב להתאים לכל חלל שבו אתם מתעתדים למקם אותו. אתם לא רוצים לבחור במשהו שנראה מביך מכיוון שהוא גדול מדי או קטן מדי, ואתם מוכרחים לשריין מקום מתאים לבני האדם לנוע בו ולשבת בנוחות. היחס הנכון בין גודל שולחן פינות האוכל לחלל החדר ישפר את המראה והפונקציונליות של פינות האוכל שלכם. אם קשה לכם לדמיין את החלל עם שולחן פינת האוכל החדש שלכם, כי אז מוטב שתשקלו לעשות שימוש בדבק נייר, כדי לראות כמה מקום הוא יתפוס. אם יש לכם רהיטים אחרים לעבוד סביבם, כמו למשל – מדפים או מזנונים, תרצו גם לשקול פינוי שולחן לריהוט. אל תשכחו שאתם יכולים לרכוש שולחנות הארכה, אם אתם חושבים על הרחבת בני המשפחה שלכם, או לחלופין לקיים התכנסויות בבית שלכם. שולחנות אלה נפלאים, וזאת משום שהם קומפקטיים יותר לשימוש יום יומי אבל יכולים להרחיב ולהציע יותר מקום בעת הצורך. אתם אף מוכרחים לשקול איך תקבלו את השולחן בחלל פינות האוכל שלכם. אם אתם לא מצליחים להתאים שולחן פינת אוכל מסוים דרך מסדרון או פתח, כנראה שזאת לא האפשרות הטובה ביותר עבור הבית שלכם.

מה הם שני היתרונות הבולטים שמאפיינים פינות אוכל?

להלן שני היתרונות הבולטים שמאפיינים ושהופכים פינות אוכל לחשובות בבתים מודרניים –

  • מקדם הרגלי אכילה בריאים – על פי שפע של מאמרים שנכתבו בתחום, נמצא כי לקדם הרגלי אכילה בריאים, עדיף על אי ריכוז בזמן האכילה שעלול להוביל לעלייה במשקל. אם אתם אוכלים מהר או ברישול, קל יותר לצרוך יותר קלוריות ממה שאתם צריכים בעשרים דקות. מכיוון שכך, כשכל בני המשפחה אוכלים בפינות האוכל ללא הפרעה, זה מקדם הרגלי אכילה בריאים.
  • מבהיר את ההפרדה בין אזורי תפקוד – פינות אוכל נותנות תיחום ברור של האזורים הפונקציונליים משום שברור שהחלל מיועד לארוחות ואולי לאירוח של אורחים. ככזה, בני המשפחה יכולים לקבל רגעים נפלאים לאחר ארוחת הערב בשיחה בפינות האוכל, במקום לבלות שעות עם העיניים על המסכים בסלון.

אולי גם תאהב...