מומחים ישראל 2022

רישום סימן מסחר

יודעי דבר מדווחים, כי סימן מסחרי או סימן שירות, על פי ההגדרה המילונית, כוללים – כל מלה, שם, סמל, מכשיר, או כל שילוב, המשמשים או מיועדים לשמש כדי לזהות ולהבדיל בין המוצרים או השירותים של מוכר או ספק אחד לבין אלה של אחרים, ולציין את מקור המוצרים או השירותים. סימן מסחרי הוא לרוב שם העסק או לוגו העסק; חשוב שיהיה לכם שם או סמל ייחודי ובלתי נשכח, על מנת שקהל היעד שלכם יוכל לזהות בקלות את החברה שלכם מבין כל המתחרים שלכם. במידה ותבחרו להשלים את הקריאה של דברינו עד לסופם, תגלו כי המדריך שלנו מכיל פרטים חדשים שבספק רב אם היו ידועים לכם עד עצם היום הזה על רישום סימן מסחר.

במה בדיוק יועיל לכם רישום סימן מסחר?

כאשר מקימים חברה, רישום סימן מסחר, הלוגו ו/או שם החברה שלכם חייב להיות שיקול חשוב. ולעיל יוצגו בפניכם כמה עובדות שיוכיחו במה בדיוק יועיל לכם רישום סימן מסחר

  • יהיה באפשרותכם לעשות שימוש בסמל "®" אחרי רישום סימן מסחר שלכם, אשר מציין שהסימן המסחרי שלכם רשום כחוק, מה שמוסיף ליוקרתו של בית העסק שלכם.
  • חרף העובדה שלסימנים מסחריים שאינם רשומים, אשר משמשים בקשר למכירת מוצרים או שירותים יש הגנה משפטית כזאת או אחרת, נטל ההוכחה גבוה בהרבה אם מישהו יעתיק או יפר את היצירה שלכם. רישום סימן מסחר מקנה לכם הגנות נוספות, כמו לדוגמה – בעלות משוערת, ומפחית את נטל ההוכחה.
  • הסימן המסחרי שלכם יכול לספק אף את הזכות לתביעה משפטית נגד כל מי שמפר אותו. כאשר יש לכם את הסימן המסחרי הרשום, יש באפשרותכם לרשום אותו עם המכס, דבר שיבטיח שלא ייבוא ​​מוצרים מזויפים.
  • באמצעות רישום סימן מסחר, אתם בעצם מבטיחים שהסימן המסחרי שלכם אינו דומה לשום סימן מסחרי רשום אחר. אם אתם מפרים בטעות את שמו או את הסימן המסחרי של מישהו אחר, אתם עשויים להיתבע באמצעות בעל הסימן המסחרי הרשום ואולי תחויבו לשלם הוצאות משפט וקנסות, ואף לוותר על כל הרווחים שהושגו תחת הסימן הלא רשום. כמו כן, אתם עשויים להיאלץ לשלם פיצויים לבעל הסימן הרשום. אם לאחר מכן תחויבו לשנות את שם העסק שלכם, כמו גם ליצור לוגו חדש, תפסידו אפילו יותר כסף לחומרי שיווק חדשים. בנוסף לכך, אתם עשויים לאבד לקוחות מהבלבול שנוצר בעקבות המוצר או הזהות שלכם.
  • רישום סימן מסחר מבטיח שלעסקים אחרים לא יהיה סימן מסחרי דומה, ומעניק לבית העסק שלכם זכויות בלעדיות לפעול ולשווק תחת הסימן האמור.

אולי גם תאהב...